ANUNȚ EXTREM DE IMPORTANT

ANUNȚ EXTREM DE IMPORTANT

Exportă PDF - ANUNȚ EXTREM DE IMPORTANT Tipăreşte pagina - ANUNȚ EXTREM DE IMPORTANT Trimite unui prieten - ANUNȚ EXTREM DE IMPORTANT

publicat Vineri , 16 Martie 2018, 18:55

DIRECȚIA DE SĂNĂTATE PUBLICĂ A JUDEȚULUI ILFOV

În urma controlului efectuat în data de 15.03.2018 în localitățile Măgurele, Bragadiru (Cartier Independenței), Cornetu (Buda), Clinceni (Ordoreanu), Domnești, zone afectate de precipitații abundente, s-a constatat creșterea nivelului pânzei freatice peste limita admisă, existând riscul de producere a unor infecții cu punct de plecare hidric prin consumul de apă din sursele proprii de mică adâncime.
Urmare acestui fapt, Direcția de Sănătate Publică a Județului Ilfov, va impune primăriilor să atenționeze populația privind consumul de apă din aceste zone numai din surse de apă îmbuteliată.

Fişiere - ANUNȚ EXTREM DE IMPORTANT