Exportă PDF - ANUNȚ IMPORTANT Tipăreşte pagina - ANUNȚ IMPORTANT Trimite unui prieten - ANUNȚ IMPORTANT

publicat Vineri , 24 August 2018, 19:27

Având în vedere că au fost depistate focare în județul Ilfov și în conformitate cu Hotărârea nr. 2/23.08.2018 a Instituției Prefectului Județul Ilfov - Centrul Local pentru Combaterea Bolilor, Consiliul Local Domnești a adoptat în ședința de îndată din 24.08.2018, Hotărârea nr. 91 privind interzicerea organizării de evenimente/manifestări publice, precum și suspendarea activității târgului din localitatea Domnești în vederea stopării virusului de PESTĂ PORCINĂ AFRICANĂ, târgul săptămânal din Comuna Domnești se închide temporar, începând cu data de 24 august 2018, pe o perioadă nedeterminată.
Pentru mai multe informații privind epidemia de Pestă Porcină Africană, despre măsurile de prevenire și combatere și despre obligațiile legale ale cetățenilor, vă rugăm să accesați linkul de mai jos.