Exportă PDF - ANUNȚ IMPORTANT Tipăreşte pagina - ANUNȚ IMPORTANT Trimite unui prieten - ANUNȚ IMPORTANT

publicat Sambata , 26 Ianuarie 2019, 17:31

Vă informez și pe această cale că lucrările de remediere ale întreruperilor de curent continuă, echipajele ENEL de intervenție aflându-se pe teren în comuna noastră de la ora 04:45.

Situația este critică în tot județul Ilfov, 2 linii de medie tensiune fiind avariate în totalitate, alte 12 linii parțial și 366 puncte transformare.

Vremea rea, nefavorabilă, a lăsat fără curent electric mai bine de 15.476 consumatori din 21 de localități de pe raza întregului județ: Afumați, Buftea, Balotești, Cernica, Găneasa, Dascălu, 1 Decembrie, Bragadiru, Berceni, Clinceni, Copăceni, Cornetu, Dragomirești, Jilava, Vidra, Grădiștea, Petrăchioaia, Mogoșoaia, Moara Vlăsiei, Snagov.

Avem promisiunea celor de la ENEL că vor face tot ce le stă în putință pentru a rezolva aceste probleme cât mai repede posibil!

Primar,
Ghiță Ioan Adrian