“ Bisericile satului Nostru”

“ Bisericile satului Nostru”

Exportă PDF - “ Bisericile satului Nostru” Tipăreşte pagina - “ Bisericile satului Nostru” Trimite unui prieten - “ Bisericile satului Nostru”

publicat Marti , 28 Noiembrie 2017, 15:57

Pe data de 8 noiembrie 2017, sub auspiciile proiectului primariei Domnesti, numit sugestiv “ Bisericile satului Nostru”, a avut loc celebrarea sarbatorii crestinesti Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriil.

Biserica din satul Teghes si-a sarbatorit hramul!

La acest eveniment de suflet si credinta in cele sfinte au fost invitati toti locuitorii satului si au participat credinciosi din intreaga comuna.

Slujba a fost indeplinita de un sobor format din preotii satului si ai parohiilor invecinate.  Dupa savarsirea sfintei liturghii, s-a organizat o agapa frateasca pentru toti participantii.

In cadrul acestui eveniment cu puternic caracter crestinesc au fost premiativarstnicii satului, carora li s-au inmanat diplome de onoare si recunostinta.

Stancu Maria- 89 de ani

Zlate Ion- 89 de ani