ORGANIZARE EVENIMENT "GENERATIA DE AUR-50 DE ANI DE CASATORIE" EDITIA a-V-a

ORGANIZARE EVENIMENT "GENERATIA DE AUR-50 DE ANI DE CASATORIE" EDITIA a-V-a

Exportă PDF - ORGANIZARE EVENIMENT Tipăreşte pagina - ORGANIZARE EVENIMENT Trimite unui prieten - ORGANIZARE EVENIMENT

publicat Joi , 8 August 2019, 14:41

Consiliul Local Domnesti si Primaria Comunei Domnesti Ilfov organizeaza "Generatia de Aur - 50 de ani de casatorie" Editia a-V-a eveniment social-omagial la nivel de localitate in data de 29 August 2019 (programul poate fi suplimentat, iar intervalele orare vor fi comunicate ulterior, in functie de numarul beneficiarilor de proiect).

Evenimentul se adreseaza Generatiei a-III-a, careia autoritatile locale ii aduc omagiu si recunostinta.

Cu jumatate de secol in urma, zeci de tineri din comuna si-au unit destinele, punand bazele tot atator familii.

Peste ani, in prezent, cand sotii supravietuitori, parinti si bunici fiind, ne daruiesc zambetul si intelepciunea lor, comisia de premiere se va deplasa la domiciliul acestora pentru a le fi alaturi, a le darui cadouri si a le oferi momente de bucurie ca la orice nunta.

Pentru conformitate, toti cei care se afla in situatia de a beneficia de omagiere, sunt invitati la sediul primariei in zilele de 12, 13 si 14 August 2019, in intervalul orar 11:00-13:00 cu urmatoarele documente in original:

- B.I. sau C.I. pentru sot si sotie;

- Certificat de Casatorie.

Persoana de contact pentru depunerea actelor si preluarea oricaror informatii este dna. Scripa Doina Maria, inspector, coordonator proiecte, nr. telefon: 0735.182.310 (intre orele 10:00-14:00, de luni pana vineri).