Pachetele cu alimente pentru persoanele defavorizate acordate de autoritățile locale, se vor distribui la CĂMINUL CULTURAL DOMNEȘTI, Sat Domneşti (Comuna Domneşti), Şoseaua Alexandru Ioan Cuza(...)

ANUNȚ IMPORTANT, ENEL DISTRIBUȚIE MUNTENIA PENTRU 03.11.2016 ORELE 09:00-17:00

ÎNTRERUPEREA ALIMENTĂRII CU ENERGIE ELECTRICĂ A URMĂTOARELOR LOCURI DE CONSUM: PT 20151 PNEUROM, PT20900 BENZ.PIR INTERN+LUKOIL, PT20883 BENZ.MICKI&MIHAI, PT20840S.C.SIGM, PT 20017 FAR EST,(...)

Legătura feroviară Gara de Nord – Domnești – Măgurele – Gara Progresu

Cu trenul de la Gara de Nord la Gara Progresu, via Domneşti Proiectul ,,Trenul regio urban Desiro", tren care operează pentru oraș și deservește atât locuitorii săi, cât și(...)

Mesajul dlui Primar Ghiță Ioan-Adrian cu ocazia Zilei Mondiale a Educației

,,A învăța un copil înseamnă să lași o urmă din tine în dezvoltarea lui. Cu siguranță elevul este o bancă în care profesorul depozitează comorile sale cele mai(...)

Elevii și studenții cu domiciliul în Comuna Domnești Jud. Ilfov, care frecventează cursuri școlare la zi în afara localității și care nu au depus până în prezent(...)