Mesajul dlui Primar Ghiță Ioan-Adrian cu ocazia Zilei Mondiale a Educației

,,A învăța un copil înseamnă să lași o urmă din tine în dezvoltarea lui. Cu siguranță elevul este o bancă în care profesorul depozitează comorile sale cele mai(...)

Elevii și studenții cu domiciliul în Comuna Domnești Jud. Ilfov, care frecventează cursuri școlare la zi în afara localității și care nu au depus până în prezent(...)

În cadrul investiției „Regularizare râu Ciorogârla, aval de NH Brezoaiele, în jud. Ilfov", vor începe în data de 26 septembrie 2016, lucrări de(...)

Având în vedere apropierea sezonului rece, rugăm toți cetățenii care nu și-au încheiat contract cu SC APĂ-CANAL ILFOV SRL, să se prezinte la sediul secundar (vis-à-vis(...)

CONSILIUL JUDEȚEAN ILFOV prin SERVICIUL JUDEȚEAN DE DEZINSECȚIE ȘI ECOLOGIZARE MEDIU ILFOV, va efectua tratamente TERESTRU pentru combaterea insectelor în perioada 19.09 - 25.09.2016 (de(...)

ENEL DISTRIBUȚIE MUNTENIA VA ÎNTRERUPE ALIMENTAREA CU ENERGIE ELECTRICĂ A URMĂTOARELOR LOCURI DE CONSUM: PRIMĂRIA DOMNEȘTI (CL. CASNICI ȘOS. BUCUREȘTI-DOMNEȘTI - ZONA STAȚIA ELECTRICĂ(...)

Mesajul de început de an școlar 2016-2017 al D-lui Primar Ghiță Ioan-Adrian

Stimate cadre didactice, dragi părinți, iubiți elevi, începutul anului școlar vine de fiecare dată cu fiorii emoției încrederii și optimismului, pășind cu toții pe poarta(...)