Grădiniței "Tărâmul Prieteniei

În 29 februarie 2016 a fost semnat proiectul pentru o grădiniță nouă în Comuna Domneşti. Pe 11 septembrie 2017 am inaugurat împreună cu voi grădinița cu program prelungit,(...)

ANUNȚ IMPORTANT DE INFORMARE

INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "DEALUL SPIRII" BUCURESTI-ILFOV

ANUNȚ IMPORTANT al Brigăzii 30 Gardă "Mihai Viteazul"

Brigada 30 Gardă "Mihai Viteazul", informează populația locală că în perioadele 01-09.2017, 04-08.09.2017, 11-15.09.2017, 18-22.09.2017 și 25-29.09.2017 între orele 08:00-23:30,(...)

PROCEDURA PRIVIND EFECTUAREA PLATILOR TAXELOR SI IMPOZITELOR LOCALE PRIN GHISEUL.RO

Va anuntam ca platforma de plati on-line ghiseul.ro permite plata taxelor si impozitelor datorate bugetului local de catre persoanele fizice si persoanele fizice autorizate, incepand cu luna(...)

Dezvoltare rețea de iluminat public

Primarul Comunei Domneşti a propus administrației publice locale realizarea unei investiții menite sădezvolte rețeaua de iluminat public pe străzile: Zori de Zi, Apusului, Călugăreni,(...)

A fost aprobata finanțarea pentru construirea Dispensarului în Comuna Domneşti

În Comuna Domneşti, dispensarul a fost construitîn anul 1946, timpi de revenire la viațăsocialăşi administrativăațărilor implicateîn războaiele mondiale. Au trezut de(...)

Anunț important!

Primăria Domneşti, prin domnul primar Adrian Ghiță, îi roagă respectuos pe pensionarii domneşteni, cărora li se acordă pachete cu alimente, să predea o xerocopie a talonului de pensie(...)

Recomandări importante!

"Protecția copilului cu părinți plecați la muncă în străinătate" Protecția şi promovarea drepturilor copilului. Legea 272/2004, secțiunea a IV-a