ANUNT IMPORTANT!

Conform Hotararii Consiliului General al Municipiului Bucuresti nr. 838 din 12.12.2018 se acorda gratuitate la transportul public local de calatori pentru toti elevii din invatamantul preuniversitar(...)

Vă informez și pe această cale că lucrările de remediere ale întreruperilor de curent continuă, echipajele ENEL de intervenție aflându-se pe teren în comuna noastră de la(...)

ANUNT REINCARCARE ABONAMENTE STB

Elevii si studentii care frecventeaza cursuri scolare la zi in afara localitatii sunt rugati sa aduca urgent, la biroul Asistenta Sociala, din cadrul Primariei Comunei Domnesti,cardurile STB pentru(...)

INSTIINTARE TRAGERE CU MUNITIE DE RAZBOI POLIGON DOMNESTI

In perioadele 09-11.01.2019, 14-18.01.2019, 21-25.01.2019, 28.01-01.02.2019 intre orele 08:00-23:30, in poligonul Domnesti, se vor executa trageri cu munitie de razboi.

PARADA "OBICEIURI VECHI DIN VATRA SATULUI" (BREZOAIA)

Primaria Comunei Domnesti va invita, in calitate de spectatori sau participanti/interpreti la manifestarea/parada "Obiceiuri vechi din vatra satului" BREZOAIA (GIUMALUL) Miercuri 02 Ianuarie 2019,(...)

SPECTACOL DE CRACIUN!

Primaria Comunei Domnesti va invita - copii, parinti, bunici si nu numai, Sambata 22 Decembrie 2018, ora 17:30, la Sala de Festivitati a Gradinitei "Taramul Prieteniei" unde are loc spectacolul(...)

ANUNT IMPORTANT CU PRIVIRE LA COLECTAREA DESEURILOR

Avand in vedere ca zilele de 25 si 26 Decembrie 2018 sunt nelucratoare, va instiintam ca deseurile vor fi colectate in zilele de 28 si 29 Decembrie 2018.

„Doctor fără voie” la Grădinița „Tărâmul prieteniei”

„Doctor fără voie” la Grădinița „Tărâmul prieteniei” Cultură'n Șură este o asociație culturală ce produce spectacole de teatru și le prezintă gratuit(...)